ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
science

science

ردیابی مقاله ارسالی در سیستم سابمیت مجله و مفاهیم آن

بسیاری از ژورنال‌های علمی دارای سیستم سابمیت آنلاین مقاله هستند Ú©Ù‡ باعث Ù…ÛŒ شود نحوه ردیابی مقاله ارسالی به مجله Ùˆ تعیین وضعیت کنونی آن در مجله راحت‌تر شود. سیستم انلاین مقاله Ù…ÛŒ‌تواند سردرگمی مولفان مقاله را از نتیجه Ùˆ فرآیند کنونی بررسی مقاله مطلع سازد. وقتی مجله سیستم انلاین سابمیت برای مقاله نداشته باشد نویسندگان مقاله لازم است تا مقاله را از طریق ایمیل به مجله ارسال نمایند. بارها شاید تجربه کرده باشیم Ú©Ù‡ بعد از ارسال ایمیل Ùˆ گذشت چند روز از ارسال مقاله، متاسفانه هیچ اطلاعی از سرانچام ایمیل Ùˆ محتویات آن ندارید. در اینجا قصد ان داریم Ú©Ù‡ با ذکر مفاهیم موجود در سیستم ارسال آنلاین مقاله به ذکر نحوه ردیابی مقاله ارسالی در سیستم سابمیت مجله Ùˆ مفاهیم آن بپردازیم.

سایت چاپ مقاله و پذیرش مقاله اوج دانش را مشاهده کنید.

+ نوشته شده در سه شنبه 10 بهمن 1396ساعت 15:09 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 22

چاپ کتاب با مجوز رسمی

چاپ کتاب فرایندی است Ú©Ù‡ Ø·ÛŒ آن یک نوشته Ú©Ù‡ به Ù…ÛŒ‌تواند به صورت تالیف یا ترجمه باشد، در قالب کتابی با ساختارهای استاندارد Ùˆ پذیرفته شده حوزه نشر آماده سازی Ùˆ به چاپ Ù…ÛŒ‌رسد. اما برای اینکه یک کتاب چاپ شده دارای اعتبار Ùˆ امتیاز باشد باید مجوزهایی داشته باشد. بنابراین چاپ کتاب با مجوز رسمی دارای مراحلی است Ú©Ù‡ در اینجا با برخی از این مجوزها Ùˆ مراحل آشنا خواهید شد. البته باید دقت نمود Ú©Ù‡ این مجوزها در کشورهای مختلف متفاوت است Ùˆ ممکن است در هنگام چاپ کتاب در ایران نیاز به مجوزی باشد Ú©Ù‡ در سایر کشورها آن مجوز وجود ندارد Ùˆ بالعکس. به صورت Ú©Ù„ÛŒ برای چاپ کتاب با مجوز رسمی باید از سه مرجع برای اخذ مجوز اقدام نمود. در مرحله اول باید نسبت به دریافت شابک (ISBN) اقدام کرد. شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب Ù…ÛŒ‌باشد Ùˆ شامل یک کد Û±Û³ رقمی است Ú©Ù‡ به هر کتاب اختصاص Ù…ÛŒ‌یابد. این کد در ایران از طریق خانه کتاب قابل دریافت است. قابل ذکر است Ú©Ù‡ شابک یک کتاب با تجدید چاپ آن تغییری نمی یابد.

سایت چاپ کتاب نارون پاب را مشاهده کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 آذر 1396ساعت 16:07 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 34

چهار گام عالی برای چاپ کتاب

Û±- اهداف خود را مشخص کنید: اگر قصد دارید کتابی چاپ کنید، بهتر است قبل از اقدام کردن به هر کاری هدف خود را از چاپ این کتاب مشخص نمایید. آیا شما قصد نوشتن یک کتاب پرفروش را دارید؟ یا هدف شما این است Ú©Ù‡ برای دوره‌های آموزشی Ú©Ù‡ برگزار Ù…ÛŒ‌کنید یک کتاب بنویسید Ùˆ پس از هر کارگاه آن را به شرکت کنندگان اهدا کنید؟ یا اینکه هدف شما تقویت رزومه Ùˆ استفاده از مزایای چاپ کتاب برای مصاحبه شغلی یا دکتری است؟ برخی نیز دوست دارند نام خود را بر روی کتاب ببینند Ùˆ این کار به آن‌ها لذت Ù…ÛŒ‌دهد. در هر صورت شما باید از ابتدا هدف خود را مشخص کنید چرا Ú©Ù‡ داشتن چنین هدفی بر نوع Ùˆ کیفیت کتابی Ú©Ù‡ آماده Ù…ÛŒ‌کنید تاثیر خواهد گذاشت.

سایت چاپ کتاب نارون پاپ را مشاهده کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 آذر 1396ساعت 16:06 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 33

پرسشنامه خودکارآمدی درد (PSEQ)

شکست در رهایی از درد، یکی از عواملی است Ú©Ù‡ بیماران درد مزمن را به سمت افکار Ùˆ رفتارهای خودکشی سوق Ù…ÛŒ‌دهد. در همین راستا اخیراً مفهوم عوامل محافظت‌کننده در برابر خودکشی مطرح‌شده است Ú©Ù‡ به‌عنوان افکار، عقاید یا توانایی‌هایی توصیف میشود Ú©Ù‡ از افراد در برابر اثرات آسیب رسان عوامل خطر محافظت Ù…ÛŒ کند. وجود عوامل محافظت‌کننده در کنار عوامل خطر، اثرات عوامل خطر را کاهش داده Ùˆ به‌صورت ضربه گیر در برابر احتمال بروز افکار Ùˆ رفتارهای خودکشی عمل Ù…ÛŒ کند. مطالعات متعدد طیف گسترده ای از عوامل تعدیل‌کننده Ùˆ محافظت‌کننده در برابر عوامل خطر خودکشی را شناسایی کرده است. گروهی از محققان بر اساس الگوی ارزیابی طرح واره ÛŒ خودکشی (SAMS) نشان داده اند خودارزیابی های مثبت Ú©Ù‡ مشابه مفهوم خودکارآمدی بندورا است Ùˆ به معنی اطمینان افراد به توانایی شان در نشان دادن رفتارهای خاص، مدیریت هیجان ها، رویارویی با موقعیت‌های دشوار زندگی Ùˆ به دست آوردن حمایت های اجتماعی است، یکی از عوامل تعدیل‌کننده در برابر خودکشی محسوب Ù…ÛŒ شود. خودکارآمدی مرتبط با درد عبارت است از میزان اطمینان فرد به توانایی اش برای حفظ عملکرد علی رغم وجود درد Ú©Ù‡ نقش آن در ناتوانایی های مربوط به درد در تحقیقات متعدد نشان داده‌ شده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتکل روانشناسی و پاورپوینت ایران تحقیق را مشاهده کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 آذر 1396ساعت 16:04 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 32

قواعد کلی مقاله نویسی به سبک APA

هر مجله‌ای برای چاپ مقالات خود سبک‌های متفاوتی از ساختاربندی Ùˆ نگارش را مورد تایید قرار Ù…ÛŒ‌دهد Ú©Ù‡ بی‌Ø´Ú© سبک APA یکی از محبوب‌ترین Ùˆ رایج‌ترین سبک‌ها Ù…ÛŒ‌باشد. با شنیدن سبک APA اغلب افراد فقط فرم خاص رفرنس‌دهی در مقاله را تصور Ù…ÛŒ‌کنند ولی در حقیقت سبک رفرنس دهی APA به غیر از Ø´Ú©Ù„ خاص فرمت رفرنس دهی به جزییاتی در Ú©Ù„ بدنه مقاله نیز اشاره دارد. در زیر به ذکر قواعد Ú©Ù„ÛŒ مقاله نویسی به سبک APA اقدام Ù…ÛŒ‌کنیم.

سایت چاپ مقاله و پذیرش مقاله اوج دانش را مشاهده کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 آذر 1396ساعت 16:03 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 29

پرسشنامه ابرازگری هیجانی (EEQ)

مطالعه ابراز هیجان تاریخچه طولانی دارد. داروین با دیدی کاردکردی به ابراز هیجان، آن را وسیله‌ای برای رساندن اطلاعات درونی شخص به دیگران Ù…ÛŒ‌داند Ùˆ معتقد است Ú©Ù‡ جلوه‌های هیجانی برای سازگاری Ùˆ تغییر دیگران به کار رفته‌اند Ùˆ چون ارزش بقا داشته‌اند، حفظ شده‌اند. از زمان فروید تا به حال هیجانهای سرکوب شده برای نشانه‌شناسی بیماری روانشناختی Ùˆ جسمانی نامناسب تلقی شده است؛ ولی ابرازگری نوعی بی‌ادبی Ùˆ در عین حال، مفید فرض شده است. کرینگ Ùˆ همکاران ابرازگری هیجانی را به عنوان نمایش بیرونی هیجان بدون توجه به ارزش (مثبت یا منفی) یا روش (چهره‌های کلامی Ùˆ حالتهای بدنی) تعریف Ù…ÛŒ‌کنند. برخی افراد هیجانشان را آزادانه Ùˆ بدون نگرانی از پیامدهای آن ابراز Ù…ÛŒ‌کنند. برخی دیگر، در انتقال حالتهای هیجانیشان محافظه کارند؛ برخی دیگر، در انتقال حالتهای هیجانیشان محافظه کارند. برخی افراد هیجانشان را ابراز نمی‌کنند ولی راحتند؛ اما افراد دیگری نیز هستند Ú©Ù‡ وقتی هیجانشان را بازداری Ù…ÛŒ‌کنند، تنیده هستند Ùˆ با خطر آشفتگی روانشناختی Ùˆ مشکلات بالقوه جسمانی مواجه اند؛ برخی هیجان‌های ناراحت کننده را در ذهن خود مرور Ù…ÛŒ‌کنند Ùˆ افرادی نیز ممکن است ابرازگر یا غیر ابرازگر باشند، ولی در عین حال در مورد سبک ابرازگری خود متعارض باشند.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتکل و پاورپوینت ایران تحقیق را مشاهده کنید

+ نوشته شده در سه شنبه 30 آبان 1396ساعت 9:59 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 32

افزایش قابل توجه سهم ایران از تولید علم برتر دنیا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

یکی از انتقاداتی Ú©Ù‡ در حوزه تولید علم ایران در سال‌های اخیر مطرح بوده است توجه بیش از حد به کمیت در مقابل کیفیت Ù…ÛŒ‌باشد. در سال‌های اخیر Ùˆ به خصوص دهه گذشته، ایران با شتاب بسیار بالایی جایگاه علمی خود را در جهان بهبود بخشید. اما عمده مقالات Ùˆ علم تولید شده در ایران کیفیت پایینی داشتند Ùˆ تنها تعداد مقالات Ùˆ اسناد علمی در حال افزایش بود. با این حال با برنامه‌ریزی‌های مناسب در طول سه الی چهار سال اخیر، سهم ایران از تولید علم برتر دنیا به سرعت افزایش یافته است به طوری Ú©Ù‡ رشد کیفی تولید علم در ایران از رشد Ú©Ù…ÛŒ پیشی گرفته است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتکل و پاورپوینت ایران تحقیق را مشاهده کنید

+ نوشته شده در سه شنبه 30 آبان 1396ساعت 9:59 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 28

معرفی چند روش خوب برای ارزیابی سریع یک مجله علمی

زمانیکه مقاله را به عنوان یک پژوهشگر نگارش کرده Ùˆ تمام Ù…ÛŒ‌کنید تصور Ù…ÛŒ‎‌کنید Ú©Ù‡ Û¸Û° درصد کار تمام شده است؛ اما باید بگوییم فرآیند دوبخشی نگارش Ùˆ چاپ مقاله هرکدام دو کار کاملاً مجزا از همدیگر است. هرکدام به یک سری مهارتهای خاص نیاز دارد Ùˆ باید فرد همانگونه Ú©Ù‡ مهارتهای نگارش مقاله را در خود پرورش داده، مهارتهای ارسال، پذیرش Ùˆ چاپ مقاله را نیز بیاموزد. با این توصیف باید بگوییم Ú©Ù‡ شما بعد از نگارش مقاله در خوشبینانه‌ترین حالت صرفاً ÛµÛ° درصد از راه را پیموده‌اید Ùˆ ÛµÛ° درصد کار نیز باقی مانده است. وقتی برای ارسال مقاله به مجله اقدام Ù…ÛŒ‌کنید مجلات بسیار زیادی را از طریق اینترنت پیدا Ù…ÛŒ‌کنید. اما Ú†Ù‡ ملاکی برای بررسی سریع آنها دارید؟ وقت گذاشتن برای بررسی دقیق آنها باعث اتلاف وقت بسیار زیاد Ù…ÛŒ‌شود. در این مطلب به معرفی چند روش خوب برای ارزیابی سریع یک مجله علمی خواهیم پرداخت.

سایت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده کنید

+ نوشته شده در سه شنبه 30 آبان 1396ساعت 9:58 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 28

پاسخی از مجله برای مقاله ارسالی تان دریافت نکرده‌اید؟ این مطلب را بخوانید

یکی از دشوارترین کارهای ممکنه حین فرآیند چاپ مقاله، انتظار جهت پاسخگویی ادیتور به مقاله Ù…ÛŒ‌باشد. مجلات برحسب فاکتورهای مختلفی اعم از فیلد پزوهش Ùˆ مدت زمان اعلام شده برای داوری توسط مجله طول دوره داوری را مشخص Ù…ÛŒ‌کنند. برای مثال، مجلات الزویر در حدود Û´ ماه زمان Ù…ÛŒ‌خواهند تا مقاله شما را مورد بررسی قرار دهند. اما در Ú©Ù„ Ù…ÛŒ‌توان مدت زمان داوری مقالات را در ژونالها Û± تا Û¸ ماه عنوان نمود. برخی از ژورنالها با دریافت وجه مقاله شما را در پروسه داوری سریع قرار Ù…ÛŒ‌دهند Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌توانید برای مثال در Û± یا Û² هفته داوری مقاله‌تان را دریافت کنید.

سایت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده کنید

+ نوشته شده در سه شنبه 30 آبان 1396ساعت 9:57 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 28

هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

بسیاری از دانشجویان Ùˆ اساتیدی Ú©Ù‡ قصد دارند کتاب خود را به صورت مستقل به چاپ برسانند در زمینه هزینه چاپ کتاب اطلاعات Ú©Ù…ÛŒ دارند Ùˆ همین عامل سبب شده است Ú©Ù‡ بسیاری از متونی Ú©Ù‡ قابلیت تبدیل شدن به کتاب را دارد در دست دانشجویان Ùˆ اساتید بماند. برای مثال یک دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری Ù…ÛŒ‌تواند حاصل تلاش‌های خود برای پایان نامه‌اش را به کتاب تبدیل کند. در بسیاری از کشورهای دنیا معمولاً پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری به کتاب تبدیل Ù…ÛŒ‌شود تا افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده نمایند اما در ایران حاصل یک پایان نامه معمولاً به یک یا چند مقاله تبدیل Ù…ÛŒ‌شود Ùˆ استفاده چندانی از آن نمی‌شود.

سایت چاپ کتاب نارون را مشاهده کنید

+ نوشته شده در سه شنبه 30 آبان 1396ساعت 9:57 توسط مهرداد بلاغی | | تعداد بازدید : 24